Dystrybucja Promethean, vCLoudPoint, MODI

48 rdzeniowy serwer ProData do obliczeń numerycznych

Klient: Firma z branży architektonicznej

Potrzeba - przykład wdrożenia serwerowni w firmie architektownicznej - ProData Poznań
Klient w ramach przygotowywanych projektów musi symulować  komputerowo sytuacje awaryjne w wypadku wystąpienia pożaru w projektowanych przez niego budynkach. Służy do tego oprogramowanie do modelowania numerycznego, które jest bardzo wymagające jeśli chodzi o moc obliczeniową. Oprogramowanie to w celu szybszego osiągnięcia wyniku potrafi rozpraszać obliczenia między wiele procesorów a nawet wiele komputerów połączonych siecią lokalną.

Klient do tej pory wykonywał symulacje wykorzystując do tego 20 komputerów z procesorami 4-ro rdzeniowymi pracujących w sieci lokalnej.  Realizacja przeciętnego zadania potrafiła trwać nawet kilka dni, wyłączając komputery firmowe z normalnej pracy. Potrzebne było znalezienie rozsądnego cenowo rozwiązania, które pozwoliło by na przyspieszenie obliczeń i odciążenie sprzętu firmowego.

 

 

Rozwiązanie - przykład wdrozenia serwerowni w firmie architektonicznej - ProData Poznań

Po poznaniu specyfiki oprogramowania stosowanego przez klienta skonfigurowaliśmy wielomodułowy serwer ProData oparty na platformie Intel Modular Server oraz procesorach Intel Xeon Serii 56x0, który przekazaliśmy klientowi do testów. Już pierwsze testy na serwerze wyposażonym w 2 moduły obliczeniowe (4 procesory) pokazały, że jego moc obliczeniowa jest około 4 krotnie większa niż stosowane do tej pory rozwiązanie. W trakcie testów okazało się, że kolosalne znaczenie dla wydajności całego serwera ma prędkość pamięci RAM zastosowanych w modułach obliczeniowych.

Ostatecznie klientowi dostarczyliśmy maszynę z 6-cioma modułami obliczeniowymi po 2 procesory każdy. Razem 48 rdzeni obliczeniowych. Łączna ilość pamięci serwera to 72 GB.


    
Rezultaty - Przykład wdrożenia serwerowni w firmie architektonicznej - ProData Poznań

Po wdrożeniu serwera ProData Modular w konfiguracji docelowej okazało się, że zadanie symulacji, które wcześniej wykonywane było przez 3 doby teraz może zostać wykonane w ciągu 6 godzin.  Wzrost wydajności był ponad 10-krotny.

Dysponowanie tak ogromną, skondensowaną mocą obliczeniową pozwoliło klientowi na modelowanie dużo bardziej skomplikowanych obiektów i sytuacji awaryjnych.

W praktyce istotnę okazały się również inne cechy serwera:

  • łatwość  zarządzania dzięki wbudowanemu w serwer modułowi KVM
  • niski w porównaniu z obliczeniami rozproszonymi pobór energii
  • małe fizyczne rozmiary serwera (6U)
  • dobre parametry termiczne pozwalające na uniknięcie klimatyzacji pomieszczenia

 

Skontaktuj sie z ProData Poznań - usługi informatyczne dla firm i edukacji

 Skontaktuj się z nami aby uzyskać kontakt do Klienta w celu potwierdzenia referencji

 

 

 

ProData Poznań - Dostarczymy Ci serwer skonfigurowany według Twoich potrzeb

https://www.prodata.pl