Dystrybucja Promethean, vCLoudPoint, MODI

Hybrydowa klasa z Microsoft Teams Rooms

Microsoft Teams Rooms - hybrydowa klasa PRODATA

W grudniu przeprowadziliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 w Pleszewie szkolenia i spotkania, których celem była prezentacja technologii do nauki hybrydowej opartej na Microsoft Teams Rooms. Nauczyciele zapoznali się z możliwościami, jakie daje rozwiązanie do nauki hybrydowej. Od strony sprzętowej zestaw składa się z monitora interaktywnego, głośników, mikrofonów, kamer oraz komputera wraz z panelem sterującym dla nauczyciela. Dzięki temu wyposażeniu lekcje hybrydowe - czyli łączące naukę stacjonarną z metodą zdalną - stały się łatwe do zrealizowania. Uczeń przebywający w domu może na bieżąco śledzić zdarzenia w klasie, może też być czynnym uczestnikiem zajęć, na równi z pozostałymi uczniami, a wszystko to dzięki oprogramowaniu Microsoft.

 SP Pleszew - lekcja hybrydowa w klasie Microsoft Teams Rooms

Zastosowanie Microsoft Teams, które jest obecnie bardzo popularne i standardowo stosowane przez większość szkół, umożliwia czynny udział w zajęciach dla uczniów przebywających poza szkołą (np. z powodu kwarantanny, choroby, wypadków losowych czy wyjazdów). Microsoft Teams Rooms pozwala komunikować się zarówno wizualnie jak i głosowo. Microsoft Teams Rooms działa zarówno w systemie Windows jak i Android. Rozwiązanie jest intuicyjne, funkcjonalne i bezpieczne.

Testy w SP 2 w Pleszewie przebiegły pozytywnie. Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie. Mamy nadzieję, że już wkrótce rozwiązania do nauki hybrydowej staną się standardem w polskich szkołach.

 

Teams Rooms - hybrydowa nauka w klasie w Pleszewie

 

 

 
https://www.prodata.pl