Dystrybucja Promethean, vCLoudPoint, MODI

PRODATA Partnerem Stolicy Experymentu w Gnieźnie

Stolica Experymentu to innowacyjny projekt powstający w Gnieźnie, którego celem jest utworzenie interaktywnego centrum nauki wyposażonego w nowoczesne technologie. Grono docelowych użytkowników jest spore - centrum nauki przeznaczone jest dla podopiecznych przedszkoli, szkół podstawowych, jak również dla uczniów szkół średnich oraz do studentów.

Stolica Experymentu będzie pierwszą w Europie środkowo-wschodniej tego typu lokalizacją, gdzie powstanie Future Classroom. Projekt został zapoczątkowany w Brukseli przez European Schoolnet - stowarzyszenie europejskich ministerstw edukacji.

W placówce znajdą się laboratoria robotyki, kształtu, multimediów, wirtualnej rzeczywistości, laboratorium chemiczne, fizyczne. Będzie to miejsce, gdzie w praktyce przetestowane zostaną najnowsze rozwiązania dostępne na rynku.

Z przyjemnością informujemy, że PRODATA nawiązała współpracę i znalazła się w gronie Partnerów Stolicy Experymentu. W piątek 18 czerwca 2021 doszło również do podpisania porozumienia o współpracy z fundacją EdTech Poland, która będzie odpowiadała za wyposażenie Stolicy Experymentu oraz szkolenie pedagogów w niej pracujących. Partnerstwo firmy PRODATA i Stolicy Experymentu to pozytywny efekt współpracy z Fundacją EdTech Poland.

 

 

 
https://www.prodata.pl