Dystrybucja Promethean, vCLoudPoint, MODI

ProData w gronie ekspertów na konferencji dla przedstawicieli edukacji i samorządów województwa warmińsko-mazurskiego

Olsztyn Konferencja Edukacyjna

"Szkoła w dobie rozwoju technologii IT - Udostępnianie, administrowanie, bezpieczeństwo”  – pod takim hasłem 27.04.2017 odbyła się w Olsztynie konferencja naukowa połączona z warsztatami prowadzonymi przez specjalistów z branży IT. Organizatorem spotkania było Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania im. Prof. T. Kotarbińskiego. Wśród uczestników znaleźli się dyrektorzy i nauczyciele, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i organów prowadzących szkoły i placówki województwa warmińsko-mazurskiego.

W programie znalazły się między innymi wykłady na temat programowania, zastosowania wirtualizacji w jednostkach samorządu terytorialnego i w szkołach. Przedstawione zostały rozwiązania chmurowe Office 365 i ich wykorzystanie w prowadzeniu lekcji. Poruszone zostały zagadnienia związane z bezpieczeństwem i dostępem do Internetu w szkole (Cisco Meraki). Nie zabrakło omówienia technologii terminalowej stosowanej w pracowniach komputerowych, bibliotekach i sekretariatach szkolnych. W programie konferencji znalazł się również temat pozyskiwania funduszy na cyfryzację szkół w latach 2014-2020. W zacnym gronie ekspertów znaleźli się specjaliści IT z firmy ProData.

Uzupełnieniem wykładów były warsztaty praktyczne dla uczestników - przeprowadzone przy stanowiskach terminalowych vCloudPoint.

--

Maj 2017

Otrzymaliśmy podziękowania od Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty - Pana Krzysztofa Marka Nowackiego. Bardzo cieszymy się z pozytywnej oceny naszej pracy!

Kuratorium Oświaty w Olsztynie - podziękowania dla ProDaty

 

 


Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

Olsztyn Konferencja Edukacyjna

Olsztyn Konferencja Edukacyjna

Olsztyn Konferencja Edukacyjna

Olsztyn Konferencja Edukacyjna