Dystrybucja Promethean, vCLoudPoint, MODI

Sprzedaż, dostawa i konfiguracja szkolnej pracowni komputerowej oraz montaż optycznych tablic interaktywnych w zespole szkół ponadgimnazjalnych

Klient: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

Potrzeba

Ponadgimnazjalny zespół szkół składający się z technikum i zasadniczej szkoły zawodowej korzystał z pracowni  komputerowej  złożonej z komputerów PC liczącej już 8 lat, a zatem nie spełniała ona już swojej roli, zwłaszcza, że w pracowni szkolą się przyszli informatycy. Potrzebne były mocne, wydajne maszyny, które mogłyby pracować przez dłuższy czas. Szkoła potrzebowała również kilkuset kont dla uczniów, nauczycieli, administratorów – konta miały dawać uprawnienia na różnym poziomie dla poszczególnych grup użytkowników. Potrzebne były również nowe drukarki, które miały być dostępne w sieci dla uczniów.

Szkolna pracownia komputerowa ProData 

Rozwiązanie

Podjęto decyzję o wymianie starych jednostek komputerowych na nowe stanowiska  na które składał się wydajny komputer PC ProData, nowy - większy monitor  21”, klawiatura i mysz. Oprócz 15 stanowisk komputerowych dla uczniów i jednego dla nauczyciela, w pracowni znalazło się miejsce dla serwera Dell PowerEdge z systemem Windows Server 2012 R2 z możliwością downgrade`u do wersji 2008 R2. Komputery ProData wchodzące w skład pracowni zostały wyposażone w licencje na system Windows 8 Pro, ostatecznie została wykorzystana  możliwość downgrade`u do wersji 7 Pro. Komputery posiadają wydajne procesory Intel core i7, zewnętrzną kartę graficzną Nvidia. Stanowiska posiadają licencję na pakiet biurowy Microsoft Office 2013 Pro Plus – korzystnym rozwiązaniem była decyzja o zakupie licencji MOLP dla edukacji. Dodatkowo zdecydowano o zakupie tabletu, który jest uzupełnieniem wyposażenia sali informatycznej.

Szkolna pracownia komputerowa ProData

Komputery i  serwer oraz drukarki i nowy skaner A4, który znalazł się przy stanowisku nauczycielskim, są połączone siecią, a zarządzanie infrastrukturą odbywa się z serwera.  Serwer został dodatkowo zabezpieczony przez zasilacz awaryjny UPS, aby w razie awarii  zapobiec utracie danych.  Na serwerze zainstalowano oprogramowanie antywirusowe, które chroni sieć komputerową przed atakami z zewnątrz.
 
Sprzęt komputerowy został połączony w sieć, dzięki istniejącej już wcześniej infrastrukturze – w tym wypadku nie było konieczności budowy od początku instalacji sieciowej. Na serwerze skorzystano w możliwości jakie daje technologia Microsoft Active Directory i  utworzono kilkaset zabezpieczonych hasłem kont użytkowników o zróżnicowanym stopniu uprawnień – dla uczniów, nauczycieli i administratorów.
 
Przy okazji modernizacji pracowni komputerowej dyrekcja szkoły podjęła decyzję o doposażeniu dwóch sal lekcyjnych w nowoczesne optyczne tablice interaktywne Avtek TT-Board o przekątnej 77”, projektory krótkoogniskowe  Vivitek oraz laptopy Dell z systemem Windows 8 Pro dla nauczycieli, które mają obsługiwać działanie tablic. Całość została poprawnie zainstalowana – tablice zostały zamontowane w salach.  Projektory zostały zainstalowane na uchwytach ściennych i znajdują się w nad tablicami w odległości 1 m.   Powstały nowoczesne stanowiska do prowadzenia multimedialnych zajęć lekcyjnych.

Szkolna pracownia komputerowa ProData

Rezultaty

Nowe komputery spełniają współczesne standardy i pozwalają na sprawne prowadzenie zajęć dydaktycznych. Dzięki wykorzystaniu serwera można łatwo zarządzać kontami wszystkich uczniów. Nie ma problemów z przechowaniem danych, przerwaniem pracy i wznowieniem jej w późniejszym czasie. Uczniowie mogą korzystać z drukarek i skanera, czas lekcyjny jest w pełni wykorzystany na naukę.
 
Nowe tablice interaktywne w salach pozwoliły w znacznej mierze wzbogacić możliwości dydaktyczne nauczyciela. Lekcje są ciekawsze i bardziej angażują uczniów. Nauczyciel może zabrać laptopa ze sobą do domu i w razie potrzeby przygotować materiały na kolejne zajęcia.
 

Skontaktuj sie z ProData

 

 

 
https://www.prodata.pl